Peyzaj uygulamaları

Peyzaj; Kültürel ve sosyo-ekonomik çevreye ilişkin verilerin analizlerine ve
değerlendirilmelere dayalı peyzaj planlama çalışmaları, gerekse sağlıklı
sürdürülebilir ve görsel kalitesi yüksek yaşam çevresi yaratmayı amaçlayan
yapısal ve bitkisel peyzaj tasarımı çalışmaları, eğitimin temel konularını
oluşturmaktadır.

Peyzaj ; Doğal ve Kültürel peyzaj diye ikiye ayrılır.

Doğal peyzaj ; 3 ana elemandan oluşur.Arazi ve arazi morfoloji. Atmosfer ve atmosfer olayları ve Flora.

Kültürel Peyzaj: Kırsal peyzaj, Kentsel peyzaj, Endüstri Peyzajı, Yol Peyzajı, Orman Peyzajı,Turistik Peyzaj

Peyzaj, bir noktadan bakıldığında görüş çerçevesi içine girebilen doğal ve kültürel varlıkların bir arada meydana getirdikleri görünüştür.

Böyle bakılınca, içinde yaşadığımız dünya, kaldırım taşından çocuk parkına, doğa yürüyüşü yaptığımız dere kenarına, bir müzenin bahçesindeki eserlerin yerleştirilişine, çok katlı bir binanın çevre düzenlemesine, evimizin bahçesi ve rengine kadar hissettiklerimizin gördüklerimize bir yansıması anlamına geliyor. Çevre düzenlemesi, peyzaj mimarlığının ilgi alanı içindedir.

Peyzajın Amacı: Peyzajın yapılmasıyla, evrenin süs bitkileriyle bezenmesinin ötesinde gerek bir gereksinim olduğu herkes tarafından kabul edilmiştir. Kentsel ve kırsal alanlarda, doğal peyzaj alanlarının, güzellik ve niteliğini koruyarak sürekliliğini sağlamak, insanlar için kültürel, işlevsel ve estetik yaşama ortamı yaratılması amaçlanmaktadır. Peyzaj planlama, insanlar için en iyi arazi kullanım yollarının bulunmasına ve Credit union locations oluşturulmasına yardımcı olmaktadır.

Peyzaj planlaması sonucu gerçekleştirilecek olan yaşama ortamı; bir amaca hizmet etmeli, bir işlevi (yararı) olmalı, bunun yanı sıra estetik ve ekonomik olmalıdır

PEYZAJ UYGULAMALARI

ANG Almıla olarak , öncelikle bahçenin durumuna ve ardından da bahçe sahibinin istek ve beğenilerine göre yapılır. Her tasarım kendi mimari çevre yapısına göre ilişkilendirililerek yapılır. Bununla birlikte bitkilerin, toprak ,su ve hava koşullarına uyum sağlayacak cinsten olmasına özen gösterilir ve koşullara en uygun bitkiler seçilir. Sulama sistemleri uygulaması da en iyi sulamayı yapacak şekilde tasarlanır ve uygulanır. Sizinle görüşmemizde bahçenizi ne şekilde düzenlemek istediğinizi, bahçenizde hangi bitkileri görmek istediğinizi , Sevdiğiniz renkleri, dizaynları, formları alıyoruz.

Proje yanında sadece uygulama hizmetide verebiliyoruz. Siz projeyi kendinizde yaptırmış olabilirsiniz hazır projenizin tüm ayrıntılarını teknik eleman , işgücü ve malzeme sağlayarak uygulayabiliriz.

Site ve ev bahçelerinde geniş açık çim alanlar ile kenar bölgelerde düzenlenen bitkisel düzenlemeler; hem yaşanabilir ferah alanlar yaratırken hem de doğa ile yapılar arasında bütünleşmeyi sağlar.
Bahçenizin belirli köşelerine yapılan özel çeşitli görünümlere sahip kayalarla çeşitli bitkiler bir arada kullanılarak bahçe içinde özel minyatür bahçeler (kaya bahçeler) oluşturarak ayrı bir hava yaratabiliriz.
Doğal görünümlü su yüzeyleri bahçelere hem dinlendirici bir işlev katarken hem de bahçelere serinletici etkisiyle mikroklimatik bir ortam yaratır. Çok değişik malzemeler kullanarak süs havuzları yapabilir bahçenize bir güzellik katabiliriz.

Teras düzenlemeleri yapıların soğuk görünümlerine sıcaklık katar hem de yeşilin az olduğu şehirlerde insanlara nefes alacak ortamlara yaratır. Terasınız varsa bunu en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olabiliriz Bahçe aksesuarları bahçede hem doğallığı arttırır hem de bahçelere görsel zenginlik katar.
Bahçelere dikilecek mevsimlik çiçekler güzel değişik ve estetik görünümler oluşturur.

Belediyeler için danışmanlık, park peyzaj çalışmaları , çim tohumu, sulama sistemleri gibi uygulama ve çalışmalarımız bulunmaktadır.